Der var store glæde, da studenterne Asbjørn H. S. Hansen, 3.F, Amalie S. Eriksen, 3.F og Charlotte A. Kondrup, 3. C mandag 23. juni fik huen sat på. Foto: Jonas Wrede Hansen.

Der var store glæde, da studenterne Asbjørn H. S. Hansen, 3.F, Amalie S. Eriksen, 3.F og Charlotte A. Kondrup, 3. C mandag 23. juni fik huen sat på. Foto: Jonas Wrede Hansen.

Så sprang de ud - årets kuld af glade studenter

209 unge har i denne uge bestået deres studentereksamen på Skanderborg Gymnasium. Læs navnene på de glade dimittender her

Af
Af Grethe Bo

3. a

Adam Blak Jagd, Anne Kirstine Haugaard Sørensen, Annika Clemens Jørgensen, Filip Alexander Guldager Hagelskjær, Frederik Tygesen, Helena Nothlevsen Holvad, Johannes Højlund Wibe, Kathrine Nielsen, Katja Rzepa Sandek, Katrine Palstrøm, Kristina Svane Jensen, Liv Krongaard Hansen, Louise Hein Hansen, Marie Uldall Veiss-Pedersen, Martin Schnobel Jakobsen, Mie Blond Nielsen, Murwareed Azeemi, Nina Juel Korsbæk Larsen, Rasmus Gade Timmermann, Sandra Øhlenschlæger Madsen, Silas Emil Bertelsen, Sofie Ruck-Clausen, Sofie Emilie Andersen, Tanvi Marie Rebsdorf, Thomas Nielsen, Umija Boric.
 

3. b

Amalie Kjær Boel, Amanda Sofie Jensen, Anna Vestergaard Schacht, Charlotte Lund Mortensen, Christinna Skødt Pedersen, Emma Toftgaard Møller, Helena Dam Thomsen, Kristine Hagen Brandt, Lina Fahrenholtz, Maiken Smed Sørensen, Malene Lykke Gadegaard, Marie Louise Holm Møller, Negar Zaklik, Nikolaj Claudi Mortensen, Ninna Vestergaard Lorenzen, Signe Mortensen, Thea-Sofie Lykkegaard Schmidt. 

3. c

Anne Edith Bäckström Thøgersen, Anne Emilie Aastrup, Bibi Sara Kohistani, Charlotte Aalling Kondrup, Christian Hjorth Eriksen, Ditte Thuesen Kjær, Emma Pedersen, Frederik Brok Brandi, Frederik Ventzel Jensen, Frederikke Bülow Prisak, Ida Nørregaard Nielsen, Janne Pedersen, Kirstine Ørom Braad Mathiasen, Lea Spange Holm, Maja Kristine Lorentzen, Marcus Boisen Petersen, Marie-Louise Schmidt Lorenz, Mathias Oliver Jeppesen, Odin Nielsen, Patrick Borup Sørensen, Pernille Jeppesen, Thea Marthinus Riis, Sigrid Eglin, Sofie Kohsel, Svea Bäckström, Valdemar Kjærulff Davidsen.

3.d

Alberte Thorsted Sørensen, Alexander Boeriths Laustsen, Alexander Malik Kønig Lilmoes, Anne Helena Lundgaard, Anne Sophie Brandt Nielsen, Astrid Standly Henriksen, Carl Bruun, Cecilie Back Rasmussen, Dan Damsgaard Nielsen,  Donald de Beets Sindahl Karstensen, Erik Oliver Krogsgaard Wistisen, Felix Sim Dombernowsky, Kristine Holmgaard Eriksen, Lasse Kristoffer Taidal, Louise Rafn Overlund, Lærke Ulrikka Bjernemose Madsen, Mads Lysgaard Poulsen, Rasmus Frederik Lassen, Rasmus Hougaard Jespersen, Sarah Feldborg Mortensen, Sebastian Emborg Stefansen, Signe Elgaard Nielsen, Simon Jakobsen, Simon Petri Petersen, Sofie Amalie Lyngby Skovsager, Stine Sejer Jakobsen, Svend Vejlby Baggesgaard, Søren Danielsen Juhl.

3. e

Abdi Weli Barre Mahamed Fiidow, Anders Fast, Anna Elisabet Aldenryd, Astrid Rauff Hübel, Clara Winther Søndergaard, Felix Nils Lindergren, Freja Bossen, Gabriella Wolthers Pedersen, Ida Flensborg Jensen, Jacob Dalum, Linnea Thorseth, Lærke Steincke-Simonsen, Mathilde Brok Brandi, Nicolai Mathias Former Reidel,  Pernille Wobeser Sparre, Peter Henningsen Hansen, Peter Paikjær Gravgaard, Randi Thorbøll Kjær, Sanam Popal, Sandra Jasmin Boesgaard, Selma Johannsdottir Nielsen, Sine Damhus Kristensen, Sinne Louise Gamborg Kusk, Sissel Iversen Aboagye, Sofie Søgaard Nielsen, Stinna R. Nielsen, Søren Pedersen.

3. f

Amalie Storm Eriksen, Amanda Hekman Nielsen, Anaëlle Tims Macé, Anders Damsgaard Sørensen, Asbjørn Dencker Mangs Sørensen, Asbjørn Holm Søndergaard Hansen, Daniel Møller Hansen, Emma Apel Johansen, Freja Lykke Herrik, Freja Torp Hammer, Helene Jul Rathcke, Isabella Bjørnholdt S Andersen, Kasper Boritz Bølcho, Kathrine Lind, Kristoffer Bødker, Lars Linnemann Huulgaard, Laura Mai Lunghøj Madsen, Laura Voigt Kruse, Louise Antonsen, Louise Bonde Sørensen, Martin Schjødt Rasmussen, Martin Vestergaard Jensen, Matias Brogaard Skødt, Nicole Julie Büsing Larsen, Patrick Wirenfeldt Jensen, Rikke Rahbæk Jensen, Sofie Assia Hee Iversen, Stefan Nørrelund Mikkelsen, Trine Skovsgaard Haddeland.

3. x

Aleksander Konnerup, Anders Christian Zieger, Anna Sophia Frausing Mogensen, Asbjørn Nygaard Kolding, Bertram Obling, Daniel Bursac, Emil Lauge Mortensen, Emma Cordsen Buchhave, Freja Rydahl Rasmussen, Jeppe Kjærgård, Jonas Lynge Eichwald, Kasper Madsen, Kasper Henneberg Kjeldsen, Laura Væver Hartmann, Lukas Zeppelin, Mads Sloth Skaarup, Majken Svare, Malte Winther Nymand, Mette Due Rasmussen, Niels Kærsgaard Andersen, Nikolaj Bjørn, Ole Fosdal Andresen, Oliver Halkjær, Rasmus Ingemann Tuffveson Jensen, Sabavoun Slemankhil, Stinne Höegfeldt Andersson, Thomas Richardy Christensen.

3. y

Anne Julie Mortensen, Bavanthan Nadarasa, Benjamin Skuldbøl H. Jørgensen, Casper Østergaard Jensen, Christian Vallentin Dalgaard Sørensen, Frederik Vestergaard Soelberg, Gustav Søndergaard Nymand, Johannes Alexandersen, Julie Haubro, Mads Munkholm Sørensen, Mads Steiner Kristensen, Mads Støvring Jørgensen, Maja Arena Jørgensen, Marie Lykkemark Christensen, Marie Aamand Hejlskov Sørensen, Martine Bottke Husted, Mathias Haargaard Nielsen, Mathias Tybjerg Smed, Mie Rud Hansen, Nete Randlev Hundebøl, Nicolai Zederkof, Oskar Lund, Patrick Budhoo Bjerregaard, Sabrina Foged Jørgensen, Sarah Inge Vester Barløse, Signe Thorup, Signe Tholstrup Jensen, Solvej Mathiasen, Tahmina Soltani.

null

Publiceret 26 June 2014 14:30