Årets studenter

161 elever dimmiterer fra Skanderborg Gymnasium

3a

Anne Henningsen Hansen,Stililng; Christine Holm Nygaard, Skanderborg; Dóra Kristin Valdimarsdóttir, Skanderborg; Ida Carlsson, Hasselager; Inela Boric, Hørning; Isa Ellegaard Røgen, Stjær; Jesper Kragh Pedersen, Skanderborg; Julie Dam Laursen, Hørning; Karen Mette Langkjær Fårup, Skanderborg; Kathrine Holmberg Degn, Skanderborg; Katrine Wormark Larsen, Århus; Lea Sophie Hartmann Bendixen, Dørup; Maiken Stadager Lassen, Skanderborg; Marie Amalie Hersom From, Skanderborg; Nanna Taudahl Kjær, Stilling; Nina Fynsk Schmidt, Skanderborg; Sara Bødker Sørensen, Skanderborg.

3b

Anders Rosbak Kristiansen, Ry; Andrea Gjermandsen, Ry; Anna Steen Hansen, Skanderborg; Anne Elisabeth Svane, Skanderborg; Anne Katrine Holm Rohde, Skanderborg; Ann-Kirstine Lemming Jensen, Ry; Camilla Falk Weis, Ry; Christina Vindelev, Skanderborg; Henriette Gravesen Friis, Ry; Ida Maria Christensen, Alken; Ilnaz Golshani, Hasselager; Johanne Rübner Hansen, Skanderborg; Jonas Hededal Andersen, Hasselager; Katrine Østerlund Rasmussen, Ry; Louise Sunke, Ry; Mette Naja Kjærsgaard Tarp, Ry; Mette Sofie Andersen, Skanderborg; Natalie Stratigos, Skanderborg; Nina Skovgaard Brandtoft, Skanderborg; Rikke Hedegaard Thomsen, Ry; Sara Laurvig Palsbirk, Skanderborg; Sidsel Marie Filipsen, Vrold.

3k

Andreas Ohrt Jensen, Skanderborg; Asmund Karinssøn Lund, Skanderborg; Christian Reiter Seibæk, Skanderborg; Dennis Velgaard, Skanderborg; Gunhild Hestbæk, Skanderborg; Helle Sjørslev, Kolt; Irene Bomholt, Galten; Janne Elisabeth Ankær Sørensen, Adslev; Julie Møller Lorentzen, Vitved; Karen Louise Bøg Jensen, Boes; Kasper Boeriis, Hørning; Kathrine Padkær Kvistgaard, Gram; Klement Værum Hinkbøl, Ry; Lasse Gravgaard, Skanderborg, Marie Dippel Kristensen, Sorring; Morgane Tims Macé, Skanderborg; Nathalie Rasmussen, Skanderborg; Pernille Langager Berg, Skanderborg; Sarah Junge, Vitved; Sarah Hovgaard Svendsen, Birknæs; Signe Anegaard Madsen, Voerladegård; Simon Haugaard, Århus; Sissel Gammelgaard Andersen, Skanderborg; Sofie Skyum, Ry; Thomas Rubow, Århus; Ursula Bek Craig, Alken.

3l

Andreas Søby Hjort, Hørning; Camilla Møller Lam, Skanderborg; Cecilie Lilje Lysgaard Cramon, Brædstrup; Emil Børsting Sørensen, Skanderborg; Emma Maj Bøgeskov, Skanderborg; Isabella Stendrup Rasmussen, Stjær; Jason Peter Ravn, Stilling; June Kleis Rasmussen, Skanderborg; Kenneth Paulick Kjær Jakobsen, Skanderborg; Mads Melballe, Skanderborg; Majvi Holck Weiss, Hørning; Maria Kristensen, Stjær; Maria Færgemand Laursen, Hasselager; Mia Lyhne Skovhauge, Skanderborg; Nana Heidemann, Hørning; Nikolaj Dyg Hansen, Skanderborg; Rikke Weigelt Rosenlund Nielsen, Fiirgårde; Rosa Dejgaard Hald, Skanderborg; Sami Jakob Benzarti, Skanderborg; Sherien Loretta Gnanasegaram, Hørning; Sissel Aavild Hjelm, Stilling; Sofie Haugård, Skanderborg; Sofie Sagild Høirup, Skanderborg; Søren Lysemose Støvring, Skanderborg; Stephanie Schultz Lundberg, Hørning; Troels Veien, Hørning; Troels la Cour Rasmussen, Skanderborg.

3m

Amalie Berliner, Skanderborg; Camilla Wissing Mortensen, Skanderborg; Christian Schmidt Jensen, Kolt; Dagmar Mølgaard Petersen, Hørning Ida Stærkjær Nielsen, Kolt; Jens Martin Lystbæk Andersen, Ry; Jesper Salazar,Gram; Jonas Sosa Albarran Weinreich, Skanderborg; Karen Krestense Blum-Skriver, Skanderborg; Katrine Christensen, Skanderborg; Katrine Gansgaard Mouritsen, Århus; Lasse Olesen, Ry; Louise Kaas Hvalsøe, Vrold; Mads Nedergaard, Stilling; Mads Henning Jensen, Hørning; Marina Søby, Skanderborg; Nanna Slott Mikkelsen, Vrold; Natacha Melgaard Tjørnholm, Ry; Patrick Krintel Johansen, Skanderborg; Søren Lindbo, Skanderborg; Thomas Meisel Rasmussen, Hørning.

3x

Anja Staub Nielsen, Vrold; Ann Sofie Frydenlund Graversen, Skanderborg; Anne-Mette Schou Oxvig, Hørning; Arvid Andersson Gammelgaard, Ry; Cecilie Nørgaard Brag, Skanderborg; Jakob Boesen, Skanderborg; Jesper Hansen, Skanderborg; Jesper Purup, Vrold; Jonas Johansen, Skanderborg; Jonas Møll, Skanderborg; Jonas Frich Pedersen, Gram; Karl Emil Faarup, Stilling; Knud Nielsen, Hørning; Kristian Østergaard Lund, Skanderborg; Lena Freund Ramsing, Skanderborg; Linda Thi Nielsen, Skanderborg; Lisbeth Gramstrup Nissen, Skanderborg; Maria Hagen Røgen, Veng; Mia Aakjær, Skanderborg; Mia Jensen, Skanderborg; Mohammed Abdullahi Ahmed, Skanderborg; Morten Krarup Sigaard, Skanderborg; Nanna Erbs, Hørning; Peter Korgaard Jørgensen, Skanderborg; Rasmus Cramer Sørensen, Skanderborg; Sarah Irmelin Theibel Mortensen, Århus; Sinthuja Srikathirgamanathan, Horsens; Spogmai Zadran, Skanderborg.

3y

Denice Holmstoel, Hørning; Jonas Lund Rebsdorf, Ry; Josephine Schneider Sørensen, Hørning; Julie Gudmann, Skanderborg; Julie Hansen, Skanderborg; Kasper Berner Vejen Johannesen, Brørup; Katrine Biehl Sørensen, Hasselager; Lærke Rønlev Reinholdt, Solbjerg; Mads Lund Jepsen, Skanderborg; Marie Sass Mortensen, Hørning; Mikkel Andersen, Gram; Nicoline Thoning Filt, Låsby; Rasmus Krogsgaard, Skanderborg; Sabine Huber Johansen, Stilling; Sara Korsgaard Andersen, Skanderborg; Sarah Spure Andersen, Hørning; Silas Emil Eriksson, Gl. Rye; Sofie Hindkjær Lautrup, Solbjerg; Thea Møller Schmidt, Skanderborg; Tobias Borgtoft, Adslev.

Publiceret 30 June 2009 03:00