3A, Skanderborg Gymnasium. Foto: Karin Majland

3A, Skanderborg Gymnasium. Foto: Karin Majland

Årets Studenter

148 elever dimmiterer fra Skanderborg Gymnasium

3.A.

Cecilie Pind Andersen, Hørning. Zacharias Alexander Baden, Ry. Andreas Boesig, Skanderborg. Cecilie Brülle, Stjær. Zoe Brøbech Friis, Skanderborg. Andrea Fransiska Møller Gregersen, Alken. Noa Nørgaard Harel, Alken. Mikkel Holde, Skanderborg. Sigurd Nicklas Hougaard, Skanderborg. Tina Vinther Hougaard, Skanderborg. Anne Ambrosius Ibsen, Skanderborg. Benjamin Mira Jalop, Skanderborg. Elizabeth Mønsted Johansen, Skanderborg. Rasmus Skaarup Johansen, Skanderborg. Tine Rask Mathiesen, Skanderborg. Anne Deleuran Momme, Skanderborg. Ane Malik Mandal Mortensen, Hørning. Jens Andersen Mølgaard, Skanderborg. Jacob Tange Nielsen, Hasselager. Pernille Tambour Nielsen, Skanderborg. Sara Emilie Nielsen, Skanderborg. Lise Lambek, Hørning. Benedichte Tia Bruun Rasmussen, Skanderborg. Nikita Rehn, Skanderborg. Ronja Ryde, Skanderborg. Elisa Nørgård Sørensen, Låsby. Anne Thomasen, Skanderborg.

3K, Skanderborg Gymnasium. Foto: Karin Majland

3K, Skanderborg Gymnasium. Foto: Karin Majland

3.K.

Peter Bendixen, Hørning. Kathrine Hainer Bertelsen, Skanderborg. Søren Lahn Christensen, Ry. Søren Skærbæk Christiansen, Hørning. Anders Peter Koed, Ry. Maria Slebo Freund, Silkeborg. Anne Tejlgaard Hammer Hansen, Skanderborg. Lisa Hougård Hjuler, Galten. Agnete Lindegaard Jensen, Skanderborg. Louise Kronborg Jensen, Skanderborg. Maiken Fristed Jensen, Hørning. Sofie Kruse Jensen, Skanderborg. Tina Louise Munk Jensen, Østbirk. Pernille Srisakul Larsen, Skanderborg. Alexander Lithén, Ry. Mathilde Madsen, Århus. Thomas Mikkelsen, Hørning. Nicolai Møller, Ry. Cathrine Brandt Nielsen, Skanderborg. Kristina Nielsen, Hørning. Louise Nyhus Nielsen, Skanderborg. Tobias Bisgaard Nielsen, Ry. Mikkel Pedersen, Hørning. Kristina Ribergaard, Hørning. Anja Abildgaard Validus, Ry. Milan Vestergaard, Skanderborg.

3L, Skanderborg Gymnasium. Foto: Karin Majland

3L, Skanderborg Gymnasium. Foto: Karin Majland

3.L.

Sarah Skovlide Andersen, Hørning. Stine Juul Andersen, Skanderborg. Maj Johanna Michno Apollo, Ry. Sasha Skovlund Bakholt, Skanderborg. Ida Kirstine Bundgaard, Skanderborg. Louise Dalsgaard Christensen, Ry. Niels Kirkegaard Haupt, Skanderborg. Thomas Daniel Mosbech Jensen, Skanderborg. Trine Bank Nutzhorn Jensen, Skanderborg. Louise Johansen, Skanderborg. Camilla Greth Jørgensen, Brande. Nicoline Kristence Pontoppidan Jørgensen, Ry. Cecilie Randrup Krog, Skanderborg. Mathilde Juel Kusk, Skanderborg. Trine Elkjær Madsen, Alken. Louise Rosenlund Nielsen, Skanderborg. Sofie Elisabeth Nielsen, Skanderborg. Ann Britt Nielsen-Hannerup, Skanderborg. Andreas Fredslund Sørensen, Ry. Mette Tibergaard, Skanderborg. Jonathan Lyhne Uhrskov, Skanderborg. Kasper Veiss-Pedersen, Skanderborg. Astrid Voss, Skanderborg. Jonas Thirup Zacho, Hørning.

3M, Skanderborg Gymnasium. Foto: Karin Majland

3M, Skanderborg Gymnasium. Foto: Karin Majland

3.M.

Anne Hoeg Andersen, Ry. Sarah Bessing Brønnum, Skanderborg. Mathias Børlum, Skanderborg. Jonas Christensen, Ry. Martin Clausen, Skanderborg. Mads Aagaard Danielsen, Skanderborg. Trine Bruun Gregersen, Skanderborg. Christina Østergaard Hammer, Blegind. Rasmus Pilegaard Hansen, Skanderborg. Maria Krogh Jensen, Skanderborg. Mia Brogård Jensen, Skanderborg. Pernille Rosendahl Jensen, Skanderborg. Anders Kjeldsmark Larsen, Skanderborg. Karen Lauridsen, Ry. Anna Dahlmann Liboriussen, Århus. Annika Lynbech, Højbjerg. Lasse William Ladefoged Nielsen, Ry. Emma Wisbech Liebum Pedersen, Skanderborg. Jonas Balle Pedersen, Ry. Cecilie Marie Gottfred Petersen, Århus. Sidsel Borch Petersen, Ry. Stine Bech Poulsen, Skanderborg. Jonas Würtz Yde, Skanderborg.

3X, Skanderborg Gymnasium. Foto: Karin Majland

3X, Skanderborg Gymnasium. Foto: Karin Majland

3.X.

Camilla Juul Andersen, Skanderborg. Jacob Brændgaard, Skanderborg. Kasper Bruus Frank, Skanderborg. Søren Bruus Frank, Skanderborg. Morten Hansen, Skanderborg. Mette Jakobsen, Skanderborg. Marie Langy Jensen, Skanderborg. Peter Weber Jensen, Hylke. Jeppe Krigslund, Ry. Kirstine Nørskov Laursen, Skanderborg. Kasper Mejdahl Lind, Hørning. Karina Sieron Lyneborg, Skanderborg. Morten Buur Madsen, Århus. Anders Mark Mathiasen, Skanderborg. Marie Brandt Mouridsen, Skanderborg. Lasse Hornbek Nielsen, Skanderborg. Alexander Jagd Petersen, Skanderborg. Lea Rasmussen, Skanderborg. Camilla Skadhauge Seerup, Skanderborg. Rikke Skadhauge Seerup, Skanderborg. Jakob Skallebæk, Skanderborg. Katja Skau, Skanderborg. Tobias Sørensen, Virring. Andreas Vennervald, Skanderborg.

3Y, Skanderborg Gymnasium. Foto: Karin Majland

3Y, Skanderborg Gymnasium. Foto: Karin Majland

3.Y.

Gitte Brix, Hørning. Mia Maj Pindstoft Bøgeskov, Skanderborg. Eric Anthony Mana-ay Christensen, Skanderborg. Maria Malmborg Christensen, Skanderborg. Bjørn Kudsk Christiansen, Skanderborg. Søren Holmstrand Christiansen, Ry. Jesper Hessel Damsgaard, Skanderborg. Cæcilie Elle, Skanderborg. Christina Fjelstrup, Skanderborg. Signe Nøhr Geil, Ry. Andreas Torup Hofer, Skanderborg. Matilde Kahr Jensen, Hørning. Lene Annette Jessen, Skanderborg. Frederikke Kristensen Lomholt, Ry. Lizette Miguel Mark, Hørning. Malene Nørup Mortensen, Skanderborg. Jesper Lindstrøm Nielsen, Gedved. Amalie Nørrevang-Jensen, Skanderborg. Anders Haupt Okholm, Hasselager. Lærke Kaae Pedersen, Skanderborg. Saida Said, Skanderborg. Søren Vinther Voigt, Skanderborg.

Publiceret 01 July 2008 03:00