Tobias Dybvad gør op med brok i nyt show

Torsdag 10. marts kl. 19 kan man opleve Tobias Dybvad og showet ’Levemand’ i Kulturhuset Skanderborg.
Skal man have fået en dødsdom for at sætte pris på livet? spørger Tobias Dybvad i sit nye stand-up show.
Showet hylder det positive livssyn, blandt andet gennem historier om hans eget opgør med den “indre dumme stemme”.
»Man kan simpelthen ikke bo i Danmark og blive i dårligt humør over, at det regner. Så har man gjort det rigtig svært for sig selv,« giver Tobias Dybvad som eksempel på den brok, han spidder i showet.
Levemand bliver et gensyn med den legende satiriske comedy-stil, der har gjort Tobias Dybvad til en af landets mest populære komikere.
Billetter til showet kan købes på Kulturhusets hjemmeside.
Vil du hver dag modtage de væsentligste nyheder fra Skanderborg direkte i din indbakke? Tilmeld dig gratis Uge-Bladets nyhedsbrev - klik her, indtast din mailadresse, find Uge-Bladet på listen og tryk tilmeld.
d
sas